To już plaga. Znowu wpadli pijani rowerzyści. Jeden to 70-latek. Zapłacą tysiące złotych grzywien

Tylko jednego dnia policjanci ze Strzelec Krajeńskich zatrzymali trzech pijanych rowerzystów. Warto pamiętać, że za takie zachowanie grozi mandat w wysokości aż 2,5 tys. zł.

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazało się trzech rowerzystów, którzy zostali zatrzymani przez policjantów ze Strzelec Krajeńskich tylko jednego dnia, w poniedziałek 25 kwietnia.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W Sidłowie policjanci zatrzymali 48-letniego rowerzystę, który, jak się okazało, wydmuchał ponad promil alkoholu. Mężczyzna został ukarany mandatem w kwiecie 2500 złotych.

Niemal promil alkoholu w organizmie miał z kolei 70-latek, który w Zwierzynie jechał rowerem i został zatrzymany przez mundurowych. W tym przypadku policjanci skierowali sprawę do sądu.

Niechlubnym rekordzistą okazał się rowerzysta zatrzymany w Górkach Noteckich. Mężczyzna był kompletnie pijany. 36-latek wydmuchał aż trzy promile alkoholu. W tym przypadku policjanci również odstąpili od postępowania mandatowego i skierowali sprawę do sądu. Teraz mężczyźnie grozi grzywna nawet do 30 tysięcy złotych.