Uczeń rozpylił gaz pieprzowy w szkole w Słubicach

Policjanci zatrzymali 18-letniego ucznia Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Słubicach, który podczas zajęć lekcyjnych rozpylił gaz pieprzowy. Na miejsce zdarzenia wezwano straż pożarną, pogotowie oraz policję.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 3 grudnia rano. W pewnym momencie podczas zajęć lekcyjnych uczniowie zaczęli uskarżać się na złe samopoczucie i problemy z oddychaniem. W związku z zaistniałą sytuacją nauczycielka prowadząca zajęcia podjęła decyzję o ewakuacji osób przebywających w klasie oraz sali przyległej.

Wezwano na miejsce straż pożarną oraz pogotowie i policję. Okazało się, że w klasie został rozpylony gaz pieprzowy. Na szczęście nikt nie ucierpiał na tyle, aby istniała konieczność hospitalizowania. Pogotowie udzieliło pomocy dwóm uczennicom, straż pożarna po wykonaniu pomiarów zleciła wietrzenie pomieszczeń.

Policjanci bardzo szybko ustalili, który z uczniów wpadł na tak bardzo głupi pomysł. W związku ze sprawą zatrzymali 18-letniego ucznia. Chłopak został przewieziony do komendy w Słubicach. Dzisiaj usłyszał zarzuty stworzenia sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu wielu osób, czym wywołał czynności organów ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego i zdrowia, mające na celu uchylenie zagrożenia. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Toyota Zielona Góra