W kilkadziesiąt sekund w Sulechowie uzbierał aż 57 punktów karnych

W Sulechowie uzbierał aż 57 punktów karnych.

Policjanci zielonogórskiej drogówki zatrzymali 33-letniego kierującego, który przekroczył prędkość i wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej. To nie koniec. Mężczyzna popełnił jednocześnie jeszcze kilka innych wykroczeń, za które dostał 57 punktów karnych. Stracił prawo jazdy, a wniosek o jego ukaranie został skierowany do sądu.

Do zdarzenia doszło na ulica Warszawska w Sulechowie. Policjanci zielonogórskiej drogówki zatrzymali 33-letniego kierującego. Nie dość, że przekroczył dozwoloną prędkość i przejechał linię podwójną ciągłą, to jeszcze nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa, rozmawiał przez telefon, a jego samochód nie miał ważnych badań technicznych. I to jeszcze nie koniec.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzn kierował pod wpływem alkoholu (poniżej pół promila) i dodatkowo miał zakaz prowadzenia pojazdów. W sumie za popełnione wykroczenia dostał aż 57 punktów karnych, które będą aktywne na jego koncie przez najbliższe 2 lata.

Sulechów. W kilkadziesiąt sekund dostał 57 zarobił karnych

– Kierującemu policjanci zatrzymali prawo jazdy oraz skierowali do sądu wniosek o jego ukaranie – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

Czytaj teżSensacja. W gminie Gubin został znaleziony skarb sprzed 1000 lat przed nasza erą (ZDJĘCIA)

Przypominamy. Osoba kierująca po użyciu alkoholu, do pół promila, popełnia wykroczenie, za które zgodnie grozi kara aresztu do 30 dni lub grzywna. Ponadto w takim przypadku sąd orzeka zakaz prowadzenia.