Ważne. Ewakuacja mieszkańców ulicy w Zielonej Górze. Na miejscu służby

W poniedziałek przy ul. Dzikiej w Zielonej Górze odnaleziono niewybuchy pochodzące prawdopodobnie z okresu II wojny światowej.

Policyjni pirotechnicy ustalili wstępnie, że są to bomby lotnicze z tego okresu. Po otrzymaniu informacji o odnalezieniu niewybuchów władze miasta zwołały sztab kryzysowy z udziałem przedstawicieli Policji i Państwowej Straży Pożarnej.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom tej okolicy, na czas podejmowania niewybuchów zarządzona zostanie ewakuacja mieszkańców pobliskich budynków i instytucji. Ewakuacja rozpocznie się 26 września od godziny 7.30. Działania saperów mogą potrwać co najmniej do godziny 13.00. Okoliczni mieszkańcy zostaną ewakuowani autobusami komunikacji miejskiej z przystanków na ul. Staszica przy Zespole Szkół Elektronicznych i Samochodowych oraz z przystanku na ul. Staszica przy pływalni.

Ewakuowane osoby zostaną umieszczone w następujących lokalizacjach: 1. Aula Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Podgórnej 50 2. Budynek UZ, Wydział Mechaniczny, ul. Szafrana 4 3. Wydział Matematyki UZ ulica Szafrana 4a Prosimy wszystkie osoby zamieszkujące obszar, który będzie ewakuowany, o zamknięcie dopływu prądu i wody przed opuszczeniem mieszkania, zamknięcie okien, zabranie ze sobą tylko najpotrzebniejszych rzeczy, w tym dokumentu tożsamości i niezbędnych leków.

Wszystkim ewakuowanym mieszkańcom zostanie zapewnione bezpieczne schronienie. Zakres ewakuacji i podległe jej ulice podane zostaną w kolejnym komunikacie. Uprzejmie prosimy o przekazywanie informacji rodzinie i sąsiadom.