Więcej kontroli policji na trasie S3 w wakacje

Początek wakacji to również znacznie większy ruch na trasie S3. W najbliższych tygodniach kierowcy spotkają tam częściej policjantów z lubuskiej drogówki.

Wakacje ruszyły, a wraz z nimi zdecydowanie większy ruch na trasie S3. – O potrzebie nadzorowanie tej drogi doskonale wiedza gorzowscy policjanci – mówi kom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik policji w Gorzowie.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Dlatego przez wakacyjne tygodnie, jadący drogą S3 mogą spodziewać się policyjnych kontroli. Funkcjonariusze z Zielonej Góry, Gorzowa, Świebodzina, Międzyrzecza oraz Nowej Soli pełnią tam służbę nie tylko w oznakowanych pojazdach. – Na najbardziej niebezpieczną i zbyt szybką jazdę będą reagowali policjanci w nieoznakowanych radiowozach – mówi kom. Jaroszewicz.

Trasa S3 pod lupą lubuskiej policji

Policjanci podczas kontroli sprawdzają uprawnienia. W sobotę, 22 czerwca, jeden z kierowców wyjechał w podróż mimo tego, że prawo jazdy miał zatrzymane kilka lat wcześniej.

Funkcjonariusze na trasie S3 przyglądali się także stanowi technicznemu autobusów. W tym zakresie nie mieli żadnych uwag.