Włamania jak na filmach. Matizem taranowali witryny sklepów i okradali je (ZDJĘCIA)

Włamania jak na filmach. Matizem taranowali witryny sklepów i okradali je

Policjanci i zatrzymali mężczyzn, którzy okradli sklepy w Rzeszowie. Taranowali witryny sklepowe daewoo matizem, a następnie kradli papierosy i alkohol. Policjanci znaleźli przy złodziejach również narkotyki. Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, działając w warunkach recydywy i posiadanie narkotyków. Sąd aresztował ich tymczasowo na trzy miesiące.

Do pierwszego włamania doszło, 10 lutego, nocą. Sprawcy włamali się do sklepu przy ul. Wieniawskiego. Samochodem rozbili witrynę, dostali się do środka i okradli sklep. Dwa dni później doszło do podobnego włamania.  Sprawcy samochodem rozbili witrynę sklepu przy ul. Krajobrazowej.

Podczas pierwszego włamania skradli 16 butelek alkoholu i 515 paczek papierosów, za drugim razem było to 45 paczek. Łączna wartość start to ponad 9 tys. zł.

Na trop włamywaczy wpadli kryminalnego. To mieszkańcy Rzeszowa w wieku 33 i 44 lata. Kryminalni znaleźli także matiza wykorzystywanego do włamań. Przy tym samochodzie, kilka godzin po piątkowym włamaniu, zatrzymali 33-latka. Tego samego dnia zatrzymali także 44-latka. Policjanci odzyskali również cześć skradzionego mienia. Przy mężczyznach funkcjonariusze znaleźli mefedron i marihuanę.

Policjanci ustalili, że włamania na ul. Wieniawskiego, mężczyźni dokonali wspólnie. Za drugie odpowiada tylko 33-latek. Policjanci przesłuchali mężczyzn. Przedstawili im zarzuty kradzieży z włamaniem.

Okazało się również, że zatrzymani byli już wcześniej karani za podobne przestępstwa. Dlatego zarzuty dotyczyły działania w warunkach recydywy, co skutkuje wyższym wymiarem kary. Mężczyźni usłyszeli również zarzuty posiadania narkotyków.

Akta sprawy policjanci przekazali do prokuratury. Sąd w Rzeszowie aresztował oby mężczyzn  tymczasowo na trzy miesiące.