Toyota Zielona Góra

Wydmuchał ponad cztery promile alkoholu. Wiózł dwie osoby

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 33-letni mieszkaniec Strzelec Krajeńskich, który przewożąc dwójkę pasażerów wydmuchał ponad cztery promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 21 stycznia br. rano. Dzielnicowy ze strzeleckiej komendy jechał na swój rejon służbowy. Zauważył jak kilka metrów przed nim środkiem drogi jedzie osobowy renault laguna.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjant zatrzymał do kontroli pojazd na drodze pomiędzy Strzelcami Krajeńskimi a miejscowością Czyżewo. Okazało się, że kierującym jest 33-letni mieszkaniec gminy Strzelce Krajeńskie. Od kierowcy było czuć wyraźną woń alkoholu.

Mężczyzna miał problem z utrzymaniem równowagi, a w samochodzie było dwoje pasażerów. Kiedy nietrzeźwego mężczyznę przewieziono do komendy w Strzelcach Krajeńskich badanie wykazało, że miał ponad cztery promile alkoholu w organizmie. Tłumaczył policjantowi, że nad ranem  wypił piwo.

Mężczyzna po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut. Za tego typu przestępstwo 33-latek odpowie  przed sądem. Grozi za  to kara do dwóch lat więzienia.