Samochody.pl - poscigi.pl

Zabiła w makabrycznym wypadku pod Zieloną Górą dwie koleżanki. Oliwia idzie do więzienia (ZDJĘCIA)

Oliwia prowadziła audi A3. Szalała za kierownicą.  Na trasie pod Zieloną Górą wjechała pod jadące z naprzeciwka porsche cayenne. Ciężki samochód uderzył w bok audi dosłownie miażdżąc je. Na miejscu zginęły dwie młode dziewczyny, Kasia i Nikola. We wtorek, 15 stycznia, zapadł wyrok. 21-letnia Oliwia, sprawczyni wypadku, idzie za to do więzienia.

Był słoneczny piątek 10 czerwca 2016 r. Nic nie zapowiadało tragedii. W kierunku Zielonej Góry jechało audi A3. Oliwia kierująca audi jechała bardzo szybko. Na prostym odcinku drogi, przy doskonałych warunkach do jazdy, nagle zjechała pod jadące z naprzeciwka porsche cayenne. Na wysokości miejscowości Radomia doszło do potężnego zderzenia. Ciężkie porsche uderzyło w bok audi dosłownie miażdżąc je.

Widok na miejscu wypadku był okropny. Audi, którym jechały cztery młode dziewczyny, zostało dosłownie zmasakrowane. Strażacy musieli sprzętem hydraulicznym rozcinać karoserię, żeby dostać się do ofiar. Niestety, w wypadku zginęły dwie młode dziewczyny – 19-letnia Kasia i 16-letnia Nikola. Oliwia i pasażerka przeżyły masakrę. Miały szczęście. Doświadczone osoby, pracujące na miejscu wypadku mówiły, że to cud. Ranne osoby z audi i porsche trafiły do szpitali.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Ruszył dług proces. Oliwia prowadząca audi została oskarżona o spowodowanie wypadku, w którym zginęły dwie osoby. Jedną z linii obrony Oliwi było to, że zawinił kierowca porsche. To nieprawda. Po śladach zabezpieczonych na asfalcie w dnu wypadku widać było, że to audi nagle zjechało na przeciwległy pas ruchu. Audi wpadło w tak ostry poślizg, że samochód nie uderzył czołowo w porsche, ale bokiem na wysokości drzwi.

Oliwia lubiła szybką i zwariowaną jazdę. Tak mówią osoby z jej otoczenia. W dniu tragedii też jechała za szybko i nieostrożnie. Prawo jazdy miała od około roku.

Po długim procesie, we wtorek, 15 stycznia, przed zielonogórskim sądem okręgowym zapadł wyrok apelacyjny. Obrona chciała dla oskarżonej kary więzienia, ale w zawieszeniu. Miał za tym przemawiać między innymi młody wiek Oliwii. Sąd uznał, że jest winna spowodowania wypadku, w którym zginęły dwie młode dziewczyny. Oliwia została skazana na trzy lata więzienia. Dodatkowo wyrok został zaostrzony 10-letnim zakazem prowadzenia samochodów.

Pasażerka audi, która przeżyła wypadek, cały czas walczy o zdrowie.

Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Eko pol - Poscigi.pl