Toyota Zielona Góra

Zabójstwo kobiety w Sieniawie Żarskiej. Policja szuka Wojciecha Plisa. Trwa obława za sprawcą

Poszukiwany Wojciech Plis

Żarscy policjanci poszukują 27-letnego Wojciecha Plisa z Sieniawy Żarskiej, który może mieć związek za zabójstwem 25-letniej kobiety. Mężczyzna może jechać czerwonym mitsubishi carisma o numerze rejestracyjnym FZA 37202. Możliwe, że wjechał lub chce wjechać do Niemiec.

Policjanci w Sieniawie Żarskiej pojawili się w poniedziałek, 3 stycznia, nocą. Wyłamali drzwi do mieszkania 25-latki. Niestety w łazience dokonali makabrycznego odkrycia. Kobieta leżała w kałuży krwi. Na szyi miała widoczne rany zadane najprawdopodobniej nożem. – Mamy do czynieni z zabójstwem kobiety – potwierdza prokurator Łukasz Wojtasik z zielonogórskiej prokuratury okręgowej.

W związku ze zdarzeniem policjanci poszukują byłego partnera zamordowanej kobiety Wojciecha Plisa z Sieniawy Żarskiej. Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że w domu rodziców zostawił list. Wynika z niego, że zamordował byłą partnerkę do czego w liście miał się przyznać.

Mężczyzna może poruszać się czerwonym mitsubishi carisma o numerze rejestracyjnym FZA 37202. – Niewykluczone, że będzie chciał przekroczyć granicę i ukrywać się na terenie Niemiec – mówi kom. Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

Osoby mające informacje w sprawie proszone są o kontakt z żarską policją pod numerami telefonu: 47 79 41 211,  47 79 41 253, 47 79 41 262.

Eko pol - Poscigi.pl