Zagroził śmiercią dostarczycielowi pizzy

    Szprotawscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który grożąc śmiercią dostawcy pizzy, zmusił go do wydania trzech pizz po zaniżonej cenie. 25-latek usłyszał już zarzut wymuszenia rozbójniczego.

    Do zdarzenia doszło 7 listopada po godz. 22.00. Policjanci z komisariatu w Szprotawie otrzymali zgłoszenie od mężczyzny, który rozwoził pizzę zamówioną w pizzerii. Z jego zgłoszenia wynikało, że realizując zamówienie pojechał do jednej z wiosek, gdzie na przystanku autobusowym miała czekać osoba, która odbierała trzy pizze.

    Młody mężczyzna, który chciał odebrać zamówienie, zagroził dostawcy przedmiotem przypominającym broń i zmusił go do wydania pizzy po zaniżonej cenie.

    Szprotawscy policjanci ustalili i zatrzymali 25-letniego mieszkańca gminy Szprotawa, podejrzewanego o to przestępstwo.  W jego mieszkaniu policjanci znaleźli pistolet pneumatyczny, który posłużył do popełnienia przestępstwa.

    Podejrzany usłyszał zarzut wymuszenia rozbójniczego, mężczyzna przyznał się do winy. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego i poręczenie majątkowe w kwocie 2 tys. zł. Za wymuszenie rozbójnicze grozi mu kara do 10 lat więzienia.