Zaoferował pomoc w zakupie drewna, a ukradł portfel

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który oferował do sprzedaży drewno, a wykorzystując nieuwagę ukradł portfel z pieniędzmi starszej osobie. Pijany mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie.

W środę, 23 stycznia br., kilka minut po godzinie 18.00 oficer dyżurny strzeleckiej komendy został poinformowany, że w Strzelcach Krajeńskich na jednej z klatek schodowych pijany mężczyzna palił papierosy, po czym wyszedł na zewnątrz i położył się na ławce.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Na miejsce wysłano policyjny patrol, który zastał pijanego mężczyznę. Funkcjonariusze, z uwagi na warunki atmosferyczne, nietrzeźwego mężczyznę przewieźli do policyjnej izby zatrzymań. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna posiada portfele oraz inne, nie swoje, dokumenty, i nie potrafi wytłumaczyć w jaki sposób wszedł w ich posiadanie.

Wnikliwi policjanci szybko ustalili, że jeden z portfeli należy do mieszkanki Strzelec Krajeńskich. Okazało się, że rano w  jej mieszkaniu był mężczyzna, który zaproponował pomoc przy zakupie drewna. Starsza pani w dobrej wierze zaprosiła do domu zmarzniętego mężczyznę, a ten prosząc o herbatę wykorzystał jej nieuwagę i ukradł portfel z pieniędzmi.

Wobec tego mężczyzny policjanci interweniowali już po raz drugi tego samego dnia.  Wcześniej mężczyzna, mając problem z utrzymaniem równowagi, uszkodził stojący na klatce schodowej dziecięcy wózek, a następnie położył się w nim. Nie chciał podać policjantom swoich danych, za co został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych.  Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna jest mieszkańcem Wielkopolski i podał dane innej osoby.

W czwartek, 24 stycznia , po wytrzeźwieniu mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut. Grozi mu karta do 5 lat więzienia.

Toyota Zielona Góra