Toyota Zielona Góra

ZIELONA GÓRA Kierowca jaguara był naćpany, a pasażer miał niemal 100 tabletek ecstasy

Policjanci z prewencji w Zielonej Górze zatrzymali dwóch mężczyzn, z których miał 97 tabletek ecstasy, natomiast drugi naćpany kierował samochodem. Obaj usłyszeli już zarzuty.

W poniedziałek, 19 lipca, w godzinach popołudniowych policjanci z prewencji zatrzymali do kontroli kierującego jaguarem. Podczas kontroli mieli wrażenie, że 28-letni kierujący dziwnie się zachowuje. Był pobudzony i nerwowy, dlatego policjanci postanowili sprawdzić kierowcę test na obecność narkotyków.

Okazało się, że 28-latek kierował naćpany amfetaminą i marihuaną. Mężczyznę zatrzymano, a jego samochód został odholowany na policyjny parking.

Podejrzenia policjantów wzbudził także zachowujący się nerwowo 25-letni pasażer pojazdu. Był wyraźnie niespokojny. W torbie mężczyzny policjanci znaleźli 97 tabletek ecstasy. Środki odurzające zostały zabezpieczone, a mężczyzna zatrzymany.

Kierujący pojazdem usłyszał zarzut za kierowanie pod wpływem narkotyków, po czym został zwolniony. Grozi mu kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia na czas nie krótszy niż 3 lata i grzywna nie niższa niż 5 tys. zł.

25-letni pasażer został przewieziony na przesłuchanie do komendy miejskiej. Usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających. Grozi mu za to kara do 10 lat więzienia. Decyzją prokuratora mężczyzna trafił pod policyjny dozór.

Zostań kierowcą bolta
Fotowoltaika