Zielona Góra. Niedawno pijany uciekał policji. Teraz znowu wpadł. Ma dożywotni zakaz prowadzenia

Mężczyzna został zatrzymany i przesłuchany. Usłyszał zarzuty złamania sądowych zakazów prowadzenia. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Zielonogórska policja w czwartek, 28 września, zatrzymała 27-letniego zielonogórzanina. Ma trzy zakazy prowadzenia, w tym jeden dożywotni. Był też poszukiwany do dobycia kary więzienia. Za złamanie sądowego zakazu grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Policjanci zielonogórskiej drogówki w Zawadzie zauważyli kierującego mitsubishi, młodego mężczyznę. Od razu go poznali. – Był to kierujący o którym wiedzieli, że ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Zielona Góra. Pijany uciekał policji

Policjanci doskonale zapamiętali jego twarz, ponieważ już raz mieli z nim do czynienia. W połowie sierpnia chcieli zatrzymać do kontroli tego samego mężczyznę. Kierował wtedy peugeotem. Nie dość, że nie zareagował na sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania,  to jeszcze zaczął uciekać przez miasto popełniając liczne wykroczenia i łamiąc wiele przepisów ruchu drogowego.

Po kilkukilometrowym pościgu został wtedy zatrzymany przez policjantów. Dodatkowo okazało się, że był pijany. 

Tym razem 27-latek podczas próby zatrzymania nie próbował uciekać. Po sprawdzeniu  w bazach danych okazało się, że kierujący ma już trzy zakazy prowadzenia. Dwa orzeczone przez sąd w Żarach  oraz jeden dożywotni, orzeczony przez Sąd Rejonowy w Zielonej Górze. Ponadto mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pięciu miesięcy więzienia.

Mężczyzna został zatrzymany i przesłuchany. Usłyszał zarzuty złamania sądowych zakazów prowadzenia. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.