Zielonogórska straż miejska z ważną nagrodą za pomoc zwierzętom

Podczas VII Biegu Jeża, którego celem jest wsparcie podopiecznych zielonogórskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt, strażnicy miejscy dostali nagrodę za pracę na rzecz zwierząt.

Ratują dzikie zwierzęta, pomagają gadom, psom i kotom. Nigdy nie odmawiają pomocy zwierzakom. To właśnie dostrzegli i docenili organizatorzy VII Biegu Jeża. – Dostrzegliśmy to, co dla zwierzaków na co dzień robią strażnicy miejscy i postanowiliśmy im za to podziękować – mówi Radosław Brodzik organizator Biegu Jeża. Właśnie dlatego straż miejska dostała nagrodę zatytułowaną „Za pomoc jeżom i innym zwierzom”. Przed rokiem nagrodę dostali zielonogórscy policjanci. To było wyróżnienie za zatrzymanie zwyrodnialca mordującego jeże w mieście.

Nagroda jest czymś w rodzaju pucharu przechodniego. Przed startem kom. Krzysztof Marciniak, naczelnik wydziału sztabu policji, przekazał strażnikom miejskim pamiątkową tabliczkę. Nagroda została przyznana przez Stowarzyszenie Inicjatywa dla Zwierząt. – Jestem dumny z faktu, że miałem zaszczyt reprezentować zielonogórską straż miejską podczas VII Biegu Jeża i odebrać nagrodę dla nas wszystkich – mówi mł. insp. Przemysław Kulesza, strażnik miejski.