Samochody.pl - poscigi.pl

Złodziej torebki trzymał w szafie… granaty

Policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca Cybinki, który prawdopodobnie dokonał kradzieży torebki. Od miejsca kradzieży do mieszkania mężczyzny doprowadził pies służbowy Ezol. Policjanci podczas przeszukania znaleźli u 30-latka granaty i elementy karabinu maszynowego.

W niedzielę ,16 września, około godziny 16.40 dyżurny słubickiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży torebki w Cybince. Z relacji zgłaszającej wynikało, że torebkę pozostawiła na ławce przed domem. Kobieta zajęła się pracą w ogródku i gdy powróciła po kilku minutach, torebki już nie było. Na miejsce przestępstwa dyżurny skierował przewodnika z psem tropiącym, który podjął ślad i doprowadził policjantów pod drzwi jednego z domów.

Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili właściciela mieszkania oraz miejsce jego przebywania. W wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych należących do 30-letniego mieszkańca Cybinki policjanci znaleźli w szafie osiem granatów oraz elementy karabinu maszynowego.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W związku z uzasadnioną obawą o życie i zdrowie ludzkie niezbędna była natychmiastowa ewakuacja mieszkańców domu. W sumie ewakuowano 10 osób.

W akcji oprócz policjantów ze Słubic brały udział inne służby ratownicze. Granaty oraz elementy karabinu, pochodzące najprawdopodobniej z okresu II Wojny Światowej, zabezpieczone zostały przez patrol rozminowania saperskiego z jednostki wojskowej w Krośnie Odrzańskim.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
Eko pol - Poscigi.pl