ZNICZ 2019: 10 wypadków na lubuskich drogach, w których zginęły dwie osoby

Zakończyła się akcja „Znicza 2019”. W trakcie czterodniowych działań w woj. lubuskim doszło do 10 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby, a 10 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 28 pijanych kierowców.

Od czwartku, 31 października, do niedzieli, 3 listopada, w całej Polsce prowadzone były policyjne działania „Znicz 2019”, których głównym celem było zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym wszystkim podróżnym. – W akcji brali udział także lubuscy policjanci, którzy w tym czasie obecni byli przede wszystkim w rejonach cmentarzy, gdzie natężenie ruchu było największe – mówi sierż. szt. Mateusz Sławek z biura prasowego lubuskiej policji. Funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo także na pozostałych drogach, którymi przemieszczali się mieszkańcy naszego województwa oraz osoby przyjezdne.

Blisko 250 funkcjonariuszy ruchu drogowego wspieranych przez swoich kolegów z innych pionów dokładało wszelkich starań, aby zarówno ruch kołowy jak i pieszy odbywał się płynnie i co najważniejsze bezpiecznie. Policjanci, którzy pełnili służbę na drogach mieli za zadanie pomagać wszystkim podróżnym oraz eliminować brawurowych i nietrzeźwych kierowców.

Podczas czterodniowych działań w woj. lubuskim doszło do 10 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby, a 10 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 28 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pojazdu znajdując się pod działaniem alkoholu. Skrajną nieodpowiedzialnością „wykazał” się 49-letni obywatel Białorusi, którego policjanci zatrzymali w niedziel, 3 listopada, na autostradzie A2 (pow. świebodziński), kiedy kierował ciężarówką mając w organizmie ponad 2,5 promila.

Polecane  Śmiertelny wypadek. Zginęła jedna osoba. Dwie zostały ranne

Do najpoważniejszych wypadków doszło w piątek, 1 listopada, i sobotę, 2 listopada. Pierwszy miał miejsce w Wawrowie (pow. gorzowski). Doszło tu do czołowego zderzenia volkswagena, który jechał w kierunku skrzyżowania z drogą K22, z volvo jadącym w przeciwną stronę. Niestety w wyniku tego zdarzenia śmierć poniósł 26-letni kierujący volkswagenem, a 39-letni mężczyzna siedzący za kierownicą volvo został ranny i trafił do szpitala.

Do drugiego wypadku ze skutkiem śmiertelnym doszło na drodze K32 w pobliżu miejscowości Dzikowo (pow. krośnieński). 44-letni kierujący oplem jadąc od strony Krosna Odrzańskiego w kierunku Gubina zjechał na lewy pas ruchu, a następnie uderzył w drzewo. W wyniku tego zdarzenia mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.