10 kg marihuany w schowkach u 40-latka

Intensywna praca operacyjna lubuskich policjantów doprowadziła do ustalenia i zatrzymania 40-letniego mężczyzny, który w swoim mieszkaniu posiadał 10 kg marihuany o czarnorynkowej wartości 0,5 mln zł. Funkcjonariusze dodatkowo zabezpieczyli niemal 90 tys. zł oraz 7 tys. euro. Sprawa jest rozwojowa. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Wspólny wysiłek policjantów z Wydziału Kryminalnego w Strzelcach Kraj. oraz policjantów zwalczających przestępczość narkotykową z Gorzowa doprowadziły do wytypowania osoby, która mogła posiadać znaczne ilości narkotyków.

W poniedziałek, 30 lipca, wspólne działania policjantów doprowadziły do zatrzymania 40-letniego mieszkańca gminy Dobiegniew. Informacje będące skutkiem wnikliwej pracy operacyjnej oraz jej dokładnej analizy okazały się precyzyjne. Do mieszkania 40-latka wkroczyli kryminalni, gdzie znaleźli ukryte w specjalnie skonstruowanych schowkach łącznie 10 kg marihuany.

Polecane  Wypadek koło Krosna Odrzańskiego. Jedna osoba ranna

Funkcjonariusze oszacowali, że czarnorynkowa wartość tego narkotyku może wynosić nawet 0,5 mln zł. Dodatkowo policjanci podczas akcji zabezpieczyli pieniądze w kwocie 87 tys zł oraz 7 tys. euro. Policjanci ustalają do kogo miały trafić narkotyki i czy wcześniej były już sprzedawane przez zatrzymanego.

Sprawa jest rozwojowa. Zatem jeszcze wiele czynności przed policjantami. Niemniej zgromadzony dotychczas materiał dowodowy pozwolił na wystąpienie z wnioskiem o areszt. Sąd zdecydował o tym, że 40-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.