10 kg marihuany w schowkach u 40-latka

Intensywna praca operacyjna lubuskich policjantów doprowadziła do ustalenia i zatrzymania 40-letniego mężczyzny, który w swoim mieszkaniu posiadał 10 kg marihuany o czarnorynkowej wartości 0,5 mln zł. Funkcjonariusze dodatkowo zabezpieczyli niemal 90 tys. zł oraz 7 tys. euro. Sprawa jest rozwojowa. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Wspólny wysiłek policjantów z Wydziału Kryminalnego w Strzelcach Kraj. oraz policjantów zwalczających przestępczość narkotykową z Gorzowa doprowadziły do wytypowania osoby, która mogła posiadać znaczne ilości narkotyków.

W poniedziałek, 30 lipca, wspólne działania policjantów doprowadziły do zatrzymania 40-letniego mieszkańca gminy Dobiegniew. Informacje będące skutkiem wnikliwej pracy operacyjnej oraz jej dokładnej analizy okazały się precyzyjne. Do mieszkania 40-latka wkroczyli kryminalni, gdzie znaleźli ukryte w specjalnie skonstruowanych schowkach łącznie 10 kg marihuany.

Polecane  Duża kontrola trzeźwości na skrzyżowaniu w Zielonej Górze. Jaki wynik? (ZDJĘCIA)

Funkcjonariusze oszacowali, że czarnorynkowa wartość tego narkotyku może wynosić nawet 0,5 mln zł. Dodatkowo policjanci podczas akcji zabezpieczyli pieniądze w kwocie 87 tys zł oraz 7 tys. euro. Policjanci ustalają do kogo miały trafić narkotyki i czy wcześniej były już sprzedawane przez zatrzymanego.

Sprawa jest rozwojowa. Zatem jeszcze wiele czynności przed policjantami. Niemniej zgromadzony dotychczas materiał dowodowy pozwolił na wystąpienie z wnioskiem o areszt. Sąd zdecydował o tym, że 40-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.