19-latek podpalił salon gier koktajlem Mołotowa. W środku było pięć osób

Żarscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w niedzielę ,1 grudnia, nad ranem podpalił niewielkich rozmiarów blaszany kiosk, w którym były automaty do gier. W tym czasie w lokalu przebywało pięć osób. W poniedziałek, 9 grudnia, mężczyzna został aresztowany tymczasowo na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło w noc andrzejkową, około godziny czwartej nad ranem. 19-letni mężczyzna, po wcześniejszym wybiciu szyby, do niewielkich rozmiarów blaszanego kiosku przy ul. Moniuszki wrzucił palący się pojemnik z benzyną. W lokalu przebywało pięć osób, które w tym czasie o własnych siłach wydostały się z płomieni.  – Jedna osoba odniosła obrażenia oparzeń pierwszego i drugiego stopnia w okolicy twarzy oraz dłoni obu rąk. Mężczyzna po udzieleniu pomocy medycznej opuścił już szpital – mówi nadkom. Sylwia Rupieta z żarskiej policji.

Na miejscu pożaru, oprócz strażaków, pracowali również żarscy policjanci. Prowadzone czynności dochodzeniowo-śledcze doprowadziły do ustalenia, a następnie zatrzymania podejrzanego, którym okazał się 19-letni mężczyzna, mieszkaniec Żar. Podczas przesłuchania przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Na wniosek żarskiej prokuratury rejonowej, sąd aresztował 19-latka tymczasowo na trzy miesiące. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.