Bezczelny złodziej ukradł 77-latce portfel kiedy robiła zakupy w markecie w Trzebiechowie

Policjanci z Trzebiechowa zatrzymali mężczyznę, który w jednym z marketów ukradł starszej kobiecie portfel z pieniędzmi i dokumentami. 77-letnia kobieta odzyskała dokumenty i pieniądze.

Do dyżurnego komisariatu w Sulechowie zgłosiła się 77-letnia mieszkanka Trzebiechowa. Powiedziała, że została okradziona podczas zakupów w markecie. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że do zdarzenia doszło w dniu 22 czerwca. Kobieta miała w portfelu różne dokumenty,  m.in. dowód osobisty, a także pieniądze 630 zł.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Sprawą zajęli się dzielnicowi z Trzebiechowa. Poszukiwania złodzieja rozpoczęli od przejrzenia i zabezpieczenia monitoringu sklepowego. Po obejrzeniu nagrania, od razu rozpoznali mężczyznę, który ukradł portfel 77-latki. Okazało się, że jest to 30-letni mieszkaniec gminy Trzebiechów. Jest znany policji, wcześniej wielokrotnie był notowany m.in. za kradzieże, włamania i inne przestępstwa. 30-latek został zatrzymany.

Mężczyzna został już przesłuchany. Usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi mu kara do 5 lat więzienia. Przyznał się do zarzucanego mu czynu i zwrócił pokrzywdzonej wszystkie pieniądze, które wcześniej zdążył już wydać. Skontaktował się z nami sprawca. – Znalazłem ten portfel i nie zdążyłem oddać, bo cały czas pracuje – twierdzi 30-latek.