Samochody.pl - poscigi.pl

Celowo busem potrącił 80-latka w Zielonej Górze. Potem odwiózł go pod dom i uciekł (FILM)

– Kierowca busa zrobił to celowo, specjalnie potrącił mojego ojca – mówi syn 80-latka.

Kierowca busa celowo potrącił 80-latka w Zielonej Górze. Potem odwiózł seniora ze złamanym biodrem pod dom i uciekł. Stawił się na komendzie zielonogórskiej policji po naszej publikacji i poszukiwaniach przez syna ofiary. To co się wydarzyło zasługuje na najwyższe potępienie.

Do bulwersującego potrącenia w Zielonej Górze doszło w środę miedzy godzinami 16.00-17.00 na ulicy Kożuchowskiej. 80-latek szedł chodnikiem na odcinku między ulicą Żytnią i stacją benzynową. Kierujący srebrnym volkswagenem T4 skręcał z ulicy Kożuchowskiej do jakiejś firmy i wtedy potrącił 80-latka.

– Kierowca wsadził mojego zszokowanego i obolałego ojca do auta, wypytał o adres zamieszkania i podwiózł pod dom – mówi syn potrąconego 80-latka. Podjechał na ulicę Rzepakową, wysadził 80-latka z auta i cierpiącego zostawił na ławce. Kierowca busa od razu uciekł. Starszy mężczyzna został sam na ławce. – Ojciec ma złamane biodro – pisze syn 80-latka.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Po naszym artykule oraz poszukiwaniach przez syna 80-latka, kierowca busa zgłosił się na policję.

Celowo busem potrącił 80-latka w Zielonej Górze

Portal poscigi.pl dotarł do nagrania potrącenia. Okoliczności zdarzenia są bulwersujące. Na filmie widać kierowcę busa, który skręca z ulicy Kożuchowskiej na teren firmy. Chodnikiem idzie 80-latek. Po chwili mężczyzna i samochód zatrzymują się.

Między kierowcą i 80-latkiem dochodzi do wymiany zdań. Po chwili kierowca busa rusza specjalnie potrącając staruszka bokiem auta. – Kierowca busa zrobił to celowo, specjalnie potrącił mojego ojca – mówi syn 80-latka.

Na filmie widać jak kierowca z pasażerem busa podchodzą do 80-latka. Jeden z mężczyzn podnosi potrąconego seniora, ale ten upada, ponieważ nie jest w stanie iść. Senior klęczy podtrzymując się bramy. Bardzo cierpi.

Sprawca zabrał potrąconego staruszka do auta i odwiózł do domu. Kierowca busa wiedział, że celowo potracił 80-latka. Jego dalsze zachowanie jeszcze bardziej bulwersuje. Zamiast jechać z mężczyzną do szpitala podrzuca go cierpiącego pod dom i ucieka. Kierowca doskonale wiedział, że 80-latek nie jest  stanie samodzielnie iść.

Sprawca potrącenia miał obowiązek na miejsce wezwać policję oraz karetkę pogotowia ratunkowego.

Nagrałeś wideo na trasie, zrobiłeś zdjęcie kolizji lub wypadku? Wyślij je na mail [email protected] lub przez profil na facebooku poscigi.pl i twórz z nami portal poscigi.pl

Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Pizzeria Roma w Zielonej Górze - poscigi.pl