Toyota Zielona Góra

Cinema City myśli o ogłoszeniu upadłości. Co dalej z kinem w zielonogórskiej galerii Focus Mall?

W  mediach pojawiła się wiadomość dotycząca działalności Cineworld. To drugi co do wielkości operator sieci kin na świecie i właściciel Cinema City. Cineworld ze względu na długi rozważa ogłoszenie upadłości w USA. Co się stanie z Cinema City w galerii Focus w Zielonej Górze?

Wysokość Cineworld zadłużenia szacowana jest na blisko 5 miliardów dolarów. Wszystko przez pandemię koronawirusa oraz brak kinowych premier. Dlatego, prawdopodobnie w najbliższych tygodniach do sądów maja wpłyną wnioski dotyczące ogłoszenia upadłości kinowego giganta.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Cinema City to jedna z najbardziej znanych sieci kin w kraju. Informacja zaniepokoiła również zielonogórzan, ponieważ Cinema City to jedyne multikino w mieście. Działa w galerii Focus Mall.

Oświadczenie Cinema City Poland

W Cinema City Poland wydało oświadczenie. „W nawiązaniu do ostatnich komunikatów dotyczących wewnętrznych spraw finansowych grupy Cineworld pragniemy poinformować, że działalność biznesowa Cinema City pozostaje bez zmian. Zależy nam na naszych Klientach i tym, aby wciąż być najlepszym miejscem do oglądania filmów”.

Reklama pościgi