Co za policyjna kontrola. W volkswagenie dwaj poszukiwani i łapówkarz. Dał mundurowym 450 zł za wolność

Uwagę sulęciński policjantów zwrócił osobowy volkswagen w lesie na terenie gminy Torzym. W aucie było trzech mężczyzn. Po chwili okazało się, że dwóch z nich było poszukiwanymi. 26-latek i 24-latek mieli przy sobie marihuanę i amfetaminę. Dalej było tylko gorzej. 26-latek zaproponował policjantom łapówkę za odstąpienie od zatrzymania. Cała trójka trafiła do policyjnych cel.

W sobotę, 16 lipca, sulęcińscy policjanci pełnili służbę na terenie gminy Torzym. Tuż przed  godziną 3.00 w nocy w esie zauważyli volkswagena polo. – W aucie było trzech mężczyzn, których wyraźnie zestresował widok funkcjonariuszy – mówi st. sierż. Klaudia Biernacka, rzeczniczka policji w Sulęcinie.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policyjne doświadczenie kazało przypuszczać, że mężczyźni mają coś do ukrycia. Po chwili okazało się, że 38-letni kierowca był osobą poszukiwaną. Tam samo jak jego 26-letni kolega, przy którym policjanci znaleźli marihuanę. trzeci z mężczyzny 24-latek miał marihuanę i amfetaminę. I dalej było tylko jeszcze gorzej.

Dał policjantom łapówkę

26-latek wpadł na genialny pomysł jak wyjść z problemów. Zaproponował policjantom łapówkę w zamian za odstąpienie od zatrzymania. – Pomimo stanowczej odmowy mundurowych, mężczyzna wyjął z portfela 450 zł  – mówi st. sierż. Biernacka. Obiecała, że pieniądze jeszcze dowiezie jego znajomy. Mężczyzna został zatrzymany, a pieniądze zabezpieczono jako dowód w sprawie.

Trójka mężczyzn trafiła do policyjnych cel. Po wykonaniu czynności usłyszeli poważne zarzuty. 24-latek posiadania narkotyków. Grozi mu kara do 3 lat więzienia. 26-latek odpowie za posiadanie narkotyków i wręczenie łapówki. Grozi mu 8 lat więzienia.