Diler zatrzymany w Zielonej Górze. Miał ponad dwa kilogramy narkotyków (FILM, ZDJĘCIA)

Zielonogórscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową wspólnie z wywiadowcami zatrzymali mężczyznę, który miał ponad dwa kilogramy narkotyków o czarnorynkowej wartości ponad 70 tys. zł.

Zielonogórscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykowa w wyniku działań operacyjnych ustalili, że na jednym z osiedli mieszka mężczyzna, który może posiadać duże ilości narkotyków. Gdy tylko ustalili rysopis mężczyzny, podjęli działania, żeby go zatrzymać. We wtorek, 11 lutego, wieczorem zatrzymali na jednym z osiedli wytypowanego mężczyznę. Mężczyzna w torbie podróżnej miał tabletki ecstasy i woreczki z amfetaminą oraz marihuaną.

Zatrzymany to 29-letni mieszkaniec woj. lubuskiego. Mężczyzna od pewnego czasu zamieszkiwał w Zielonej Górze, w wynajmowanym mieszkaniu. Policjanci wraz z zatrzymanym udali się do jego mieszkania, a to co w nim zastali zaskoczyło nawet doświadczonych funkcjonariuszy. – W pomieszczeniach mieszkalnych, w różnych miejscach, szafkach, pudełkach, a nawet w lodówce, ukryte były ponad dwa kilogramy różnego rodzaju narkotyków – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. Na miejsce została wezwana grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki, którzy przeprowadzili szczegółowe oględziny mieszkania i znajdujących się w nim substancji.

W sumie policjanci zabezpieczyli prawie 1,5 kg marihuany,  ponad 0,5 kilograma amfetaminy, ponad 130 gramów efedryny, 115 tabletek ecstasy, tabletki LSD oraz kokainę. W sumie to ponad dwa kilogramy narkotyków.  Ponadto podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli dwie wagi elektroniczne, pieniądze oraz trzy telefony komórkowe. 29-latek został przesłuchany. Usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków i ich sprzedaży. Grozi mu kara do 12 lat więzienia. Prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o areszt dilera.