Długi sierpniowy weekend. Zielonogórska policja wypisała 139 mandatów

Zielonogórska policja podsumowała długi sierpniowy wakacyjny weekend. Od środy 14 sierpnia codziennie kilkudziesięciu policjantów służb prewencyjnych, kryminalnych i ruchu drogowego dbało o bezpieczeństwo w miastach i gminie oraz na drogach powiatu.

W czasie długiego sierpniowego weekendu doszło do 29 kolizji. Najpoważniej wyglądało zdarzenie na drodze Ochla–Zielona Góra. Kierowca bmw uderzył w skodę i potrącił dwoje dzieci. Na szczęście potrącone osoby nie odniosły poważnych obrażeń. Sprawca, kierujący bmw, stracił prawo jazdy i stanie przed sądem.

W czasie długiego weekendu zielonogórscy policjanci podejmowali codziennie od 50 do 80 interwencji, część z nich to interwencje domowe, które jak zwykle dotyczyły zachowania po wypiciu alkoholu. – W przedłużony weekend do izby wytrzeźwień zostało odwiezionych 20 osób – mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. Zatrzymanych zostało 12 poszukiwanych osób.

Polecane  Okropne zachowanie klienta w restauracji Bachus w Zielonej Górze. Wulgarnie obrażał i wyzywał kelnera z Ukrainy (FILM)

Policjanci wystawili 139 mandatów karnych kierującym i 17 pieszym. Wypisali 10 wniosków o ukaranie do sądu. Zatrzymanych zostało 15 dowodów rejestracyjnych oraz jedno prawo jazdy. Wpadło ośmiu pijanych kierowców.

Kierowca bmw potrącił dziewczynkę i chłopaka w Zielonej Górze. Stracił prawo jazdy, stanie przed sądem (ZDJĘCIA)

Langner odszkodowania
Reklamy