Duża akcja drogówki w Krośnie Odrzańskim. Dron w akcji i aż 39 wykroczeń (FILM)

Dzięki dronowi kontrole mogli prowadzić z dużej odległości i w bardzo dobrej jakości

W poniedziałek, 7 czerwca, policjanci krośnieńskiej drogówki wspierani przez kolegów z Zielonej Góry i Gorzowa przeprowadzili dużą akcję kontroli na drogach. Wykorzystali drona i wideorejestrator.

Krośnieńska drogówka przeprowadziła działania, których celem jest przede wszystkim wyeliminowanie z dróg nieodpowiedzialnych kierowców, a tym samym zmniejszyć ilości wypadków, w szczególności z udziałem pieszych. – Tym razem ku zaskoczeniu wielu kierowców, funkcjonariusze z powiatu krośnieńskiego, Zielonej Góry i Gorzowa przyglądali się zachowaniu kierowców nie tylko za pomocą radarów, nieoznakowanego radiowozu z wideorejestratorem, ale także drona – mówi podkom. Justyna Kulka, rzeczniczka krośnieńskiej policji.

Dzięki temu kontrole mogli prowadzić z dużej odległości i w bardzo dobrej jakości. – Dron daje nam potężne możliwości obserwowania ogromnego terenu z doskonałym zbliżeniem nawet z odległości do 3 km – mówi asp. sztab. Radzisław Śliwa, naczelnik krośnieńskiej drogówki. Umożliwił to kamera kamery przyczepiona do drona sterowanego przez dwóch wykwalifikowanych policjantów. Jeden był odpowiedzialny za sterowanie dronem, drugi kamerą.

Policjanci w szczególności obserwowali zachowanie kierowców w miejscach, gdzie obowiązuje zakaz wyprzedzania oraz na skrzyżowaniu dróg oznaczonych znakiem stop.  Zarejestrowane wykroczenia przekazywane były do będących w pobliżu patroli, którzy od razu wyciągali konsekwencje wobec kierowców łamiących przepisy.

Taryfy ulgowej nie było też dla kierujący, których jazdę z nadmierną prędkością zarejestrował laserowy miernik prędkości, bądź kamera w nieoznakowanym radiowozie. –  W sumie podczas akcji zostało ujawnionych 39 wykroczeń– mówi asp. sztab. Śliwa. Najczęściej powtarzało się bagatelizowanie znaku stop.

To pierwsze, ale z pewnością nie ostatnie działania na terenie powiatu krośnieńskiego z wykorzystaniem policyjnego drona. – Wkrótce przeprowadzimy podobna akcję również z wykorzystaniem drona – mówi asp. sztab. Śliwa

 

Toyota Zielona Góra
Fotowoltaika