Toyota Zielona Góra

Dwie dziewczynki po zmroku zgubiły się w lesie przy Odrze (FILM)

Nastolatki zgubiły się w lesie przy Odrze Słubice

Dwie dziewczynki w wieku 12 i 13 lat, we wtorek, 8 marca, wieczorem oddaliły się w głąb lasu znajdującego się wzdłuż rzeki Odry w Słubicach. Nastolatki zadzwoniły na numer alarmowy 112 informując, że się zgubiły i nie znają drogi powrotnej. Dodały, że dookoła nich są rozlewiska rzeki i nie mogą wyjść z lasu.

Na pomoc dziewczynkom ruszył patrol słubickiej policji st. sierż. Łukasz Pasiński i asp. Agnieszka Kaczmarek. Policjanci nawiązali kontakt telefoniczny z dziewczynkami, z którymi na bieżąco ustalono i korygowano ich położenie. Po chwili jednak telefon dzieci rozładował się.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W pełnym zmroku policjanci idąc w głąb lasu policjanci nawoływali dziewczynki, wysyłali również sygnały świetlne latarkami  dając w ten sposób znać o swoim położeniu. Teren poszukiwań okazał się bardzo trudny ze względu na rozlewiska rzeki, które uniemożliwiały przemieszczanie się dostępnymi ścieżkami.

Idąc niespełna godzinę wskazanymi przez dziewczynki śladami,  poprzez teren rozlewisk za wałami przeciwpowodziowymi  rzeki, między zaroślami i powalonymi drzewami policjanci dotarli do miejsca, w którym znajdowały się nieletnie. 

Dziewczynki były zmarznięte i przestraszone sytuacją, nie miały świadomości szybko nadchodzącego zmroku. Dziewczynki całe i zdrowe przekazano w ręce zatroskanych rodziców.

Toyota Zielona Góra