Toyota Zielona Góra

Groza. Młody mężczyzna stanął na krawędzi mostu. Krzyczał, że skoczy

Zdesperowany mężczyzna wszedł na zamknięty most, przeszedł przez barierkę i chciał skoczyć do rzeki. Z pomocą przyszli policjanci, którzy uniemożliwili mu oddanie skoku, prowadząc cały czas negocjacje. Dzielnicowi wspólnie ze strażakami ściągnęli mężczyznę z mostu i przekazali załodze pogotowia ratunkowego.

W poniedziałek, 6 czerwca, do komendy policji w Żaganiu wpłynęło zgłoszenie o młodym mężczyźnie, który chce skoczyć z mostu do rzeki. Dyżurny natychmiast skierował na miejsce patrol dzielnicowych sierż. sztab. Mateusza Bis oraz st. sierż. Justynę Chwiedziuk. Do nich dołączył młodszy asp. Maciej Jankiewicz, który znajdował się w pobliżu i przez radiostację usłyszał o zdarzeniu.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Mundurowi na miejscu zobaczyli młodego mężczyznę, który wszedł na zamknięty most, przeszedł przez barierki i krzyczał, że skoczy. – Funkcjonariusze bez chwili zawahania, pomimo złego stanu technicznego konstrukcji wbiegli na nią, złapali mężczyznę i trzymali, aby uniemożliwić mu skok – mówi st. sierż. Arkadiusz Szlachetko, rzecznik żagańskiej policji.

Cały czas prowadzili negocjacje z desperatem. Po chwili dojechali strażacy, którzy wspólnie z policjantami ściągnęli mężczyznę z mostu. Został przekazany załodze pogotowia ratunkowego i jego życiu już nic nie zagraża.

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami:

116 123 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00

116 111 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

800 121 212 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.