Jak tak można? W domu była 3-letnia córeczka. Matka zataczała się i bełkotała. Wydmuchała aż cztery promile alkoholu

Policjanci z Kłodzka interweniowali w jednym z mieszkań na terenie Nowej Rudy. Kompletnie pijana matka była w domu z 3-letnią córeczką. Kobieta wydmuchała aż cztery promile alkoholu. Mundurowi ustalili rodzinę dziecka i przekazali pod opiekę cioci. O zdarzeniu został powiadomiony sąd rodzinny, który zadecyduje teraz o dalszych losach dziecka. 35-latce grozić kara nawet do 5 lat więzienia.

W poniedziałek, 26 września, po godzinie 21:00, dyżurny z komisariatu policji w Nowej Rudzie otrzymał zgłoszenie telefoniczne, z którego wynikało, że w jednym z mieszkań pijana matka sprawuje opiekę nad małym dzieckiem.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci pojechali pod wskazany adres. W mieszkaniu zastali 35-latkę i jej 3-letnią córkę. Kobieta była kompletnie pijana. Zataczała się i bełkotała. Wydmuchała aż cztery promile alkoholu.

Matka wydmuchała cztery promile

Policjantom szybko udało się ustalić członków rodziny dziecka i 3-latka trafiła pod opiekę swojej cioci.

Komplet materiałów trafi do sądu rodzinnego, który to zdecyduje o ich dalszym losie. Policjanci sprawdzają, czy matka swoim zachowaniem mogła narazić dziecko na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Jeżeli to się potwierdzi, grozić jej kara do 5 lat więzienia.

Interwencja ta zakończyła się w sposób bezpieczny dla dziecka, ale wiele innych tego typu sytuacji, niestety kończy się niejednokrotnie tragicznie.