Toyota Zielona Góra

Kierowca ciężarówki użył magnesu do zakłócenia tachografu. Stracił prawo jazdy i dostał mandat

Kierowca ciężarówki użył magnesu do zakłócenia właściwego działania tachografu. Inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali prawo jazdy. Bez prawa jazdy pozostanie przez najbliższe trzy miesiące.

W środę, 16 listopada, na trasie S3 koło Gorzowa inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli polską ciężarówkę. Jechała do Szczecina na załadunek. Chwilę wcześniej pojazd został rozładowany w Gorzowie.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Tachograf nie zarejestrował jednak podjazdu i odjazdu spod magazynu. Kierowca przyznał, że przyłożył magnes do nadajnika impulsów i dokonał z nim rozładunku. Zrobił to w celu zafałszowania wskazań tachografu.

Użył magnesu do zakłócenia tachografu

Kierowcę ukarano mandatem w wysokości 2 tys. zł. Stracił też prawo jazdy na trzy miesiące. Odpowiedzialność finansową poniesie również przedsiębiorca, któremu grozi kara 10 tys. zł. Kierowcy grozi dodatkowo odpowiedzialność karna, ponieważ używany przez niego magnes powodował jednocześnie zatrzymywanie drogomierza ciężarówki. W tym zakresie sprawę przekazano policji.

Toyota Zielona Góra