Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Kobieta i mężczyzna ukradli ładowarkę wartą 300 tys. zł. Sprzęt ukryli w lesie (ZDJĘCIA)

Sprawcy schowali ładowarkę w lesie, kilka kilometrów od miejsca zdarzenia. Odzyskane mienie w całości trafiło do pokrzywdzonego.

Policjanci z II komisariatu w Iłowej ustalili i zatrzymali dwie osoby, które ukradły ładowarkę o wartości 300 tys. zł. Kobieta i mężczyzna usłyszeli zarzuty i już zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

W piątek, 22 września, policjanci iłowskiego komisariatu otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży ładowarki teleskopowej o wartości 300 tys. zł. Została skradziona z terenu tartaku w miejscowości Jankowa Żagańska.

Skradziony pojazd miał jechać drogami leśnymi w stronę miejscowości Witoszyn. We wskazany rejon natychmiast zostali skierowani policjanci. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza z technikiem kryminalistyki. Natomiast mundurowi ruszyli w teren.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W lesie policjanci zatrzymali dwie osoby, 54-letnią kobietę i  56–letniego mężczyznę. Szybko ustalili miejsce, gdzie ukryto skradziony sprzęt. Sprawcy schowali ładowarkę w lesie, kilka kilometrów od miejsca zdarzenia. Odzyskane mienie w całości trafiło do pokrzywdzonego.

Osoby zatrzymane zostały przesłuchane w charakterze podejrzanych i usłyszały zarzut kradzieży z włamaniem. W poniedziałek, 25 września, Sąd Rejonowy w Żaganiu na wniosek prokuratora zdecydował o tymczasowym aresztowaniu sprawców. Za popełnione przestępstwo kradzieży włamaniem grozi im kara od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Pizzeria Roma w Zielonej Górze - poscigi.pl