Toyota Zielona Góra

Kompletnie pijany kierowca uciekał nowosolskiej policji. Policjanci musieli wybić szybę w aucie, że go zatrzymać (ZDJĘCIA)

Mężczyzna był kompletnie pijany. Wydmuchał ponad 2,5 promila alkoholu.

Pijany kierujący citroenem uciekła nowosolskiej policji. Nie chciał wysiąść z samochodu, dlatego policjanci musieli wybić szybę w aucie. 38–latek z Nowej Soli wydmuchał ponad 2,5 promila alkoholu i ma dożywotni zakaz prowadzenia. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Wszystko wydarzyło się w środę, 30 listopada w jednej z miejscowości pod Nową Solą. Przed godziną 22:00 dyżurny nowosolskiej komendy dostał zgłoszenie, że drogą wojewódzką numer 315 jedzie pijany kierujący citroenem.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

– Policjanci szybko zlokalizowali wskazany pojazd. Policjanci dali mężczyźnie sygnał do zatrzymania, który jednak został zignorowany – mówi mł. asp. Justyna Sęczkowska, rzeczniczka policji w Nowej Soli.

Nowa Sól. Pijany kierowca uciekał policji

Kierujący citroenem zaczął przyspieszać i uciekać. Policjanci ruszyli w pościg. W akcję włączyły się też inne policyjne patrole. – Mężczyzna podczas ucieczki wielokrotnie łamał przepisy i stwarzał ogromne zagrożenie na drodze mówi mł. asp. Sęczkowska.

Po chwili uciekinier został zatrzymany. Nie chciał jednak wysiąść z samochodu i zamknął drzwi. Policjanci musieli wybić boczną szybę w aucie, żeby zatrzymać kierującego

Mężczyzna był kompletnie pijany. Wydmuchał ponad 2,5 promila alkoholu. To nie koniec. Okazało się, ma dożywotni zakaz prowadzenia.

Mieszkaniec Nowej Soli usłyszał zarzuty kierowania po pijanemu, ucieczki policji oraz złamania sądowego zakazu. Nowosolski sąd rejonowy w Nowej Soli, na wniosek prokuratora, zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Mężczyźnie grozi teraz kara do 5 lat więzienia.

W ciągu ostatnich pięciu dni policjanci nowosolskiej drogówki zatrzymali do kontroli aż pięć osób, które za kierownicę wsiadły pijane.

Toyota Zielona Góra
Eko pol - Poscigi.pl