„Tyszkiewicz będziesz następny”. Ktoś nadal grozi śmiercią prezydentowi Nowej Soli

W czwartek, 24 stycznia, ktoś kolejny raz zagroził śmiercią Wadimowi Tyszkiewiczowi. – Pozostaje tylko oglądać się za siebie – mówi prezydent Nowej Soli.

Napis „Tyszkiewicz będziesz następny” pojawił się w czwartek na ul. Starostawskiej. – Policjanci zajmują się wyjaśnianiem okoliczności powstania napisu oraz jego autora – mówi st. sierż. Justyna Sęczkowska, rzeczniczka nowosolskiej policji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

– Może to tylko ktoś pisze. Tego nie wiemy. Nie pozostaje nic innego jak oglądać się za siebie – mówi Wadim Tyszkiewicz. To kolejna groźba śmierci skierowana do włodarza Nowej Soli.

W sobotę, 19 stycznia, prezydent Tyszkiewicz był na pogrzebie Pawła Adamowicza, tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska. Wtedy na ulicy w Nowej Soli pojawił się duży napis „Tyszkiewicz ty będziesz następny”. Sprawą zajmuje się nowosolska policja. Policjanci szukają autora napisu. Sprawa jest prowadzona pod kątem gróźb.

W ostatnim czasie prezydentowi Tyszkiewiczowi grożono śmiercią kilkanaście razy. Za każdym razem prokuratura umarzała postępowania.

Toyota Zielona Góra
Eko pol - Poscigi.pl