Ktoś wyrzucił trzy małe kotki. Były zamknięte w kartonie na upale

W minioną sobotę, 22 czerwca, nowosolscy policjanci na ogródkach działkowych przy ul. Północnej w Nowej Soli interweniowali w związku z wyrzuceniem trzech dwutygodniowych kociąt. Przewieźli maleńkie futrzaki, które zostały przekazane pod fachową opiekę lekarza weterynarii.

W sobotę nowosolscy policjanci zostali wezwani na ul. Północą. Przy ogródkach działkowych jeden z mieszkańców zobaczył stojący w nietypowym miejscu karton. W środku były trzy maleńkie kociaki. Z uwagi na ogromny upał funkcjonariusze zaopiekowali się kosiakami. – Do czasu przyjazdu lekarza weterynarii, nowi podopieczni mogli liczyć na wielkie serce mundurowych i ich opiekuńczość – mówi sierż. szt. Renata Dąbrowicz – Kozłowska, rzeczniczka nowosolskiej policji.

Decydując się na posiadanie kota,pamiętajmy, że ta żywa istota, która będzie nam poprawiać humor i wpływać na dobre samopoczucie, ale musi mieć przede wszystkim odpowiedzialnego właściciela. Przygarnięcie „mruczka” ze schroniska czy też wprost „z ulicy” to świetny pomysł pod warunkiem, że zrobi to osoba posiadającą odrobinę empatii. – Pozostawienie nieporadnego zwierzaka i skazanie go na „może łut szczęścia” jest nieludzkie i godne potępienia. Osoba, która dopuści się takiego czynu może również ponieść  odpowiedzialność karną z ustawy o ochronie zwierząt – przypomina sierż. szt. Dąbrowicz – Kozłowska.

Toyota Zielona Góra
Zostań kierowcą bolta
Eko pol - Poscigi.pl