Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Łotysz przewoził busem ukrytych 13 imigrantów

Funkcjonariusze z lubuskiej Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali 13 nielegalnych imigrantów. Obcokrajowy jechali ukryci w busie. Dwaj Łotysze odpowiedzą za pomoc w usiłowaniu bezprawnego przekroczenia granicy.

Funkcjonariusze lubuskiej Służby Celno-Skarbowej zatrzymali do kontroli na A2 niedaleko węzła Jordanowo ciężarowego busa na łotewskich numerach rejestracyjnych. Kierowca i siedzący obok pasażer zostali wylegitymowani.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Obydwaj byli obywatelami Łotwy. W przestrzeni ładunkowej na podłodze siedziało 13 mężczyzn: 2 Rosjan, 9 Afgańczyków i 2 Tadżyków.

Wiózł busem 13 imigrantów

37-letni kierowca tłumaczył się, że pasażerów na gapę zabrał z jednego z litewskich parkingów. Po prostu zgodził się zabrać kilka osób do Niemiec, bo akurat tam jechał.   

Łotyszom, którzy pomagali w bezprawnym przekroczeniu granicy  grozi kara do 3 lat więzienia. Pozostałe osoby zostały przekazane funkcjonariuszom Straży Granicznej z placówki w Świecku. Obecnie prowadzone jest postępowanie, które umożliwi zobowiązanie ich do opuszczenia Polski i strefy Schengen.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl