Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Miał na posesji 165 pocisków

Żagańscy policjanci służby kryminalnej w trakcie przeszukania prywatnej posesji, na terenie gminy Żagań, ujawnili 165 sztuk starych pocisków artyleryjskich i pocisków moździerzowych.

6 listopada tego roku policjanci z Żagania na terenie gminy Żagań prowadzili działania dochodzeniowo-śledcze. Podczas przeszukania terenu prywatnej posesji, na podwórku, w kilku miejscach znaleźli stare, skorodowane pociski artyleryjskie różnego kalibru i pociski moździerzowe.

Na miejsce został wezwany patrol saperski z jednostki wojskowej w Głogowie. W sumie policjanci znaleźli 165 sztuk pocisków artyleryjskich i moździerzowych. Właściciel posesji, 54-letni mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia sprawy, a „wybuchowe” znalezisko zostało zabezpieczone przez saperów.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Zatrzymany Jerzy J. został przesłuchany w charakterze podejrzanego. W czasie przesłuchania przyznał się do posiadania 165 sztuk amunicji bez wymaganego zezwolenia. Policjanci złożyli w Prokuraturze Rejonowej w Żaganiu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środków zapobiegawczych. Jeszcze dziś mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury w Żaganiu. Policjanci wyjaśniają teraz okoliczności tego zdarzenia, ustalają w jaki sposób pociski artyleryjskie i moździerzowe trafiły na teren prywatnej posesji oraz czy stwarzały zagrożenia dla zdrowia lub życia wielu osób.

Za posiadanie amunicji bez wymaganego zezwolenia grozi kara do 8 lat więzienia.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
Eko pol - Poscigi.pl