Mieszkaniec Żar ukradł drogiego forda mustanga tuningowanego przez braci Collins. Szuka go Rutkowski (AKTUALIZACJA)

37-letni Tomasz T. wypożyczył wartego 200 tysięcy Forda Mustanga we wtorek we Wrocławiu i wtedy ślad po nim zaginął. Zawiadomienie o zaginięciu auta trafiło do wrocławskiej policji. Tomasza szuka też Krzysztof Rutkowski.

Godz. 15.30 Ford mustang został odnaleziony w miejscowości Świbniki. Czekamy na szczegóły dotyczące odnalezienia samochodu.

Godz. 15.48 Przy odnalezionym fordzie mustangu jest już żarska policja.

Numery rejestracyjne poszukiwanego auta to DOL 66667. – Klient wypożyczył auto we wtorek po południu i miał je oddać następnego dnia o godzinie 17:00 – opowiada Wiktor Pełczyński, właściciel wypożyczalni SpeedLovers Wrocław. – O tej porze zadzwonił jednak i poinformował, że przyjedzie godzinę później. Po kolejnej godzinie poinformował nas telefonicznie, że przyjedzie o 20.00.

Właściciel firmy już wtedy miał przeczucia, że z autem dzieje się coś złego. Dlatego kiedy klient nie pojawił się w wypożyczalni o godzinie 20:00, firma powiadomiła o sprawie policję i Krzysztofa Rutkowskiego. – Mężczyzna mógł zniknąć w Polsce lub w Niemczech. Jego niemiecki numer telefonu zamilkł – mówi Rutkowski.

Z umowy wypożyczenia samochodu wynika, że klient pochodzi z Żar. Trwa ustalanie miejsca pobytu zarówno kierowcy jak i auta. Poszukiwany luksusowy ford mustang był tuningowany przez braci Rafała i Grzegorza Chmielewskich, którzy w Londynie jako bracia Ralph i Greg Collins zarządzają ekskluzywnym warsztatem samochodowym. Wykonują tam tuning najdroższych aut świata.