Naćpany kierowca uciekając chciał potrącić policjantkę. Wiózł pasażerkę w ciąży (ZDJĘCIA)

Nowosolscy policjanci po pościgu zatrzymali kierowcę, który zaczął uciekać chcąc uniknąć kontroli. Po drodze złamał wiele przepisów stwarzając zagrożenie wypadkiem. Chciał potrącić policjantkę. Po zatrzymaniu okazało się, że był naćpany i ma zakaz prowadzenia. Wiózł pasażerkę w ciąży.

Policjanci z nowosolskiej drogówki patrolując teren powiatu zauważyli pojazd bez włączonych świateł mijania. Kierowca opla widząc radiowóz przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg. Kierowca nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe.

Pędził z nadmierną prędkością łamiąc przy tym przepisy. – Funkcjonariusze drogówki gonili pirata drogowego, będąc w stałym kontakcie z oficerem dyżurnym, który poinformował jednostkę z Polkowic, w stronę której zmierzał mężczyzna – mówi st. sierż. Justyna Sęczkowska, rzeczniczka nowosolskiej policji.

Polecane  Przewoził lewy tytoń wart miliony złotych. Stanie przed sądem

Kilka kilometrów dalej policjanci z Polkowic zorganizowali blokadę. – Desperat, żeby uniknąć zatrzymania, niemalże potrącił policjantkę, która w ostatniej chwili odskoczyła na pobocze – mówi st. sierż. Sęczkowska. Kierujący oplem skręcił w drogę polną. Tam porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo. Wraz z nim z pojazdu wybiegła pasażerka. Po chwili oboje zostali zatrzymani.

19-letnia mieszkanka Legnicy została przesłuchana. Zeznała, że prosiła kierowcę, aby zatrzymał się, ponieważ bała się o życie dziecka, gdyż jak oświadczyła jest w ciąży. 43-latek został zatrzymany i przewieziony do nowosolskiej komendy. Okazało się, że ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Mieszkaniec Legnicy był trzeźwy, została mu pobrana krew do badania na zawartość narkotyków w organizmie. – Wstępne badanie wykazało, że mężczyzna jest pod wpływem amfetaminy – mówi st. sierż. Sęczkowska.

Polecane  Nocny pożar budynku w Klępsku (ZDJĘCIA)

Za czynną napaść na policjanta, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, prowadzenie pojazdu będąc pod wpływem narkotyków, złamanie zakazu prowadzenia, spowodowanie zagrożenia w ruchu oraz szereg popełnionych wykroczeń drogowych stanie przed sądem. Grozi mu kara do nawet 10 lat więzienia.