Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Najechał na leżącego na jezdni mężczyznę

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło dzisiejszej nocy na DK 74 w gminie Radecznica (woj.Lubelskie). Na leżącego na jezdni mężczyznę najechał kierujący peugeotem. 38-letni pieszy z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Kierujący autem był trzeźwy, natomiast 38-latek w organizmie miał ponad 2,5 promila. Szczegóły wypadku ustalają policjanci.

Do zdarzenia doszło dzisiejszej nocy około godziny 1:00 w miejscowości Gorajec Stara Wieś na drodze krajowej numer 74. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący peugeotem najechał na leżącego na jezdni mężczyznę. Autem kierował 19-letni mieszkaniec gminy Zwierzyniec. W chwili zdarzenia był trzeźwy.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Pieszy, 38-letni mieszkaniec gminy Radecznica, z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Badanie jego krwi wykazało, że w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu.

Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku. Apelujemy o ostrożność na drodze i skupienie uwagi. Piesi to grupa szczególnie narażona na dotkliwe skutki wypadków drogowych. Dlatego za łamanie podstawowych zasad i przepisów ruchu drogowego oraz zdroworozsądkowego myślenia mogą zapłacić najwyższą cenę, jaką jest życie.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl