Napadli ofiarę w centrum miasta. Sprawcy w domu mieli narkotyki i poszukiwanego kolegę (ZDJĘCIA)

fot. Lubuska policja

Dwaj młodzi mężczyźni napadli na 24-latka w centrum Gubina. Zabrali mu pieniądze. Dwie godziny po napadzie policjanci zatrzymali pierwszego z nich, a wraz z nim dwóch jego braci. Jeden odpowie za uprawę konopi, drugi był poszukiwany. W ręce policjantów wpadł także drugi z napastników, 19-latek.

Dyżurny komisariatu w Gubinie został poinformowany o rozboju. Ze zgłoszenia wynikało, że dwóch młodych mieszkańców Gubina napadło na 24-latka, któremu zabrali pieniądze. Policjanci na miejscu byli po kilku minutach. Ustalili tożsamość podejrzanych i zaczęli ich szukać.

  • Kryminalni mieli pewność, że jednym z napastników jest 21-letni mieszkaniec Gubina, dlatego funkcjonariusze weszli do jego mieszkania – mówi kom. Norbert Marczenia, rzecznik krośnieńskiej policji. W mieszkaniu policjanci znaleźli nie tylko sprawce napadu, ale też uprawę konopi indyjskich i 43 gramy marihuany.

Właścicielem narkotyków i uprawy okazał się 19-letni brat sprawcy rozboju. W kolejnym pomieszczeniu policjanci zastali kolejnego brata, 21-latka. Jak się okazało był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim i powinien być w więzieniu. Tego dnia policjanci zatrzymali trzech braci, a także drugiego mężczyznę, podejrzanego o rozbój 19-latka.

Najmłodszy z zatrzymanych braci odpowie za uprawę konopi i posiadanie narkotyków. Grozi mu kara do 3 lat więzienia. Następny z braci trafił do więzienia. Natomiast najstarszy z nich, 24-latek wraz 19-latkiem odpowiedzą za rozbój. Zostali zatrzymani i w ich sprawie został złożony wniosek o tymczasowy areszt. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi im kara do 12 lat więzienia.