Toyota Zielona Góra

Ordynator oddziału psychiatrycznego aresztowany. Lekarz za łapówki wyciągał skazanych bandytów z więzienia. W torbie miał majątek

Ordynator w torbie miał 1,2 mln zł w gotówce

Poznańscy policjanci zatrzymali lekarza psychiatrę ze szpitala w Gnieźnie, ordynatora oddziału. Jest podejrzany o przyjmowanie łapówek w zamian za umieszczanie osób skazanych wyrokami sądowymi na oddziale psychiatrycznym. W torbie miał 1,2 ml zł. Do aresztu trafiły także dwie inne osoby.

Policjanci z wydziału zajmującego się zwalczaniem korupcji, zdobyli jakiś czas temu informacje, że ordynator oddziału psychiatrycznego szpitala w Gnieźnie Mariusz Sz., za odpowiednią opłatą umieszczał na oddziale psychiatrycznym skazanych wyrokami sądowymi. Tak unikali oni odsiadki za kratami.

Po zweryfikowaniu i potwierdzeniu informacji policjanci skontaktowali się z prokuratorami prokuratury krajowej, która wszczęła śledztwo. Na podstawie zebranych materiałów dowodowych zaplanowano realizację sprawy.

Kilka dni temu zatrzymano ordynatora. Podczas przeszukania jego domu policjanci znaleźli w torbie 1,2 mln. zł w gotówce. Z ordynatorem współpracowali Andrzej W. oraz Jarosław L. Wręczał łapówki lekarzowi. Oni również trafili za kratki Obaj usłyszeli zarzuty przyjęcia i udzielania łapówek.

Prokuratura złożyła do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie zatrzymanych. Sąd przychylił się do wniosku i cała trójka trafiła do aresztu. Mariusz Sz. przyznał się do zarzucanego mu czynu. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Pozostałym również grożą kary po 8 lat więzienia.

Toyota Zielona Góra