Toyota Zielona Góra

Oślepił policjantów laserem. Mają poważne uszkodzenia wzroku

Policjanci zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który oślepił laserem dwóch funkcjonariuszy jadących radiowozem w Tczewie. Policjanci z obrażeniami wzroku trafili do szpitala, a zatrzymany mieszkaniec powiatu tczewskiego trafił do policyjnego aresztu. Mieszkaniec Tczewa usłyszał zarzuty dotyczące czynnej napaści na funkcjonariuszy. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

W środę, 1 stycznia, przed godziną 20.00 policjanci podczas patrolowania radiowozem ul. Jedności Narodu zostali oślepieni laserem emitującym niebieskie światło. O zdarzeniu natychmiast został powiadomiony inny patrol funkcjonariuszy, którzy na klatce schodowej, z której została wysłana wiązka lasera, zatrzymał 23-letniego mężczyznę. Mundurowi zabezpieczyli laser należący do zatrzymanego mieszkańca powiatu tczewskiego.

Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dwóch pokrzywdzonych policjantów z obrażeniami wzroku trafiło do gdańskiego szpitala, gdzie stwierdzono u nich poparzenia termiczne oczu. Śledczy przesłuchali policjantów oraz świadków, którzy widzieli zdarzenie.

Zatrzymany 23-latek został doprowadzony do tczewskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące czynnej napaści na funkcjonariuszy z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Teraz mężczyzna trafi do sądu, który zadecyduje o jego tymczasowym aresztowaniu. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.