Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Pięciu mężczyzn pobiło swoją ofiarę

Zielonogórscy policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy pobili mieszkańca jednej z podzielonogórskich miejscowości. Jeden z zatrzymanych był poszukiwany jako sprawca rozboju, do którego doszło w maju w Zielonej Górze.

W niedzielę Jan S., mieszkaniec jednej z podzielonogórskich miejscowości odwiedził sąsiednią wieś, żeby w sklepie zakupić alkohol. Gdy spotkał znajomego, Stanisława S., postanowili wspólnie zorganizować u niego imprezę i zaprosić jeszcze kilku znajomych. Wieczorem w domu Stanisława S., oprócz Jana S., pojawiło się jeszcze czterech innych młodych mężczyzn w wieku 21 – 28 lat, mieszkańców okolicznych miejscowości.

W pewnym momencie tej alkoholowej imprezy, czterej młodzi mężczyźni zaatakowali  Jana S. podczas kłótni, której podłożem był konflikt pomiędzy sąsiadującymi wsiami. Sprawcy byli tak agresywni, że kopali pokrzywdzonego po całym ciele, złamali mu rękę i nos. Jan S., który z trudnością uciekł z miejsca pobicia, po opatrzeniu w szpitalu powiadomił o zdarzeniu policję. Czterej sprawcy i gospodarz domu zostali zatrzymani, ale byli tak pijani, że przesłuchanie ich możliwe było dopiero we wtorek.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Arkadiusz Ł., Grzegorz L., Mateusz A., Sławomir N. usłyszeli zarzuty udziału w bójce i pobiciu, za co według kodeksu karnego grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. Stanisław S. został przesłuchany jako świadek, bo jak mówił policjantom pokrzywdzony, nie brał on udziału w pobiciu.

Jeden z zatrzymanych młodych mężczyzn, Arkadiusz Ł., był poszukiwany jako współsprawca rozboju, do którego doszło w maju w Zielonej Górze. W stosunku do niego Prokurator Rejonowy zawnioskował o areszt tymczasowy. Wobec pozostałych sprawców prokurator zastosował dozór policyjny.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Pizzeria Roma w Zielonej Górze - poscigi.pl