Pijanemu 35-latkowi nie spodobała się uwaga od policjantów. Był tak agresywny, że konieczne były kajdanki

Do zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek, 3 grudnia, w Gubinie. Policjanci prewencji na jednej z ulic zauważyli mężczyznę przechodzącego przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie dla siebie i kierowców. Policjanci zareagowali.

Mężczyzna nie był jednak zadowolony z policyjnej interwencji. Na widok radiowozu zrobił się agresywny. Wyzywał policjantów i kierował w ich stronę obraźliwe gesty. – Mundurowi próbowali porozmawiać z nim i nakłonić żeby zszedł z jezdni na chodnik, jednak ignorował ich, był agresywny, arogancki i nie reagował na wydawane polecenia – mówi podkom. Justyna Kulka, rzeczniczka krośnieńskiej policji.

Pijany pieszy był tak agresywny, że policjanci musieli go obezwładnić i skuć kajdankami. W drodze do komisariatu pijany 35-latek był jeszcze bardziej agresywny i wulgarny wobec funkcjonariuszy. Został zatrzymany do wyjaśnienia.

W czwartek, 3 grudnia, po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut znieważenia policjantów. Grozi mu za to kara do roku więzienia. Dostał tez mandat karny za naruszenie przepisów ruchu drogowego oraz używanie wulgarnych słów w miejscu publicznym.

Od początku roku to już dziesiąty przypadek agresywnego zachowania wobec funkcjonariuszy odnotowany na terenie powiatu krośnieńskiego. W ośmiu sprawach zakończyło się skierowaniem aktu oskarżenia do sądu. Dwie sprawy są prowadzone.