Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Pijani kierowcy ciężarówek zatrzymani pod Krosnem Odrzańskim. Jechali do Niemiec

W poniedziałek, 8 stycznia, policjanci z krośnieńskiej drogówki sprawdzali trzeźwość kierowców na rondzie łączącym drogę krajową numer 32 z drogą wojewódzką 286. W pewnym momencie policjanci zatrzymali do kontroli dwóch jadących jeden za drugim, kierowców ciężarówek. Obaj jechali w kierunku granicy z Niemcami.

– W obu przypadkach kontrolka na przenośnych urządzeniach do badania stanu trzeźwości wykazała obecności alkoholu w wydychanym powietrzu – mówi kom. Justyna Kulak, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

53-latek wydmuchał ponad pół promila alkoholu. 56-latek miał mniej niż pół promila. Obaj zakończyli jazdę. Funkcjonariusze zatrzymali im prawa jazdy oraz poinformowali o dalszych konsekwencjach.

Za jazdę po piajnmeu 53-latek stanie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat więzienia, zakaz prowadzenia na minimum 3 lata grzywna do nawet 60 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Krosno Odrzańskie. Wpadli pijani kierowcy ciężarówek

Natomiast za jazdę po użyciu alkoholu (do pół promila) grozi kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 zł oraz zakaz kierowania.

Zatrważające jest to, że pomimo wielu policyjnych kontroli wiele osób zachowuje się nieodpowiedzialnie i wsiada do auta po alkoholu. – Wielu kierowców nie odstraszają także konsekwencje prawne, jakie w związku z naruszeniem przepisów muszą ponieść – mówi kom. Kulka.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl