Toyota Zielona Góra

Pijany 28-latek skakał po zaparkowanym samochodzie

Pijany 28-latek skakał po zaparkowanym samochodzie

Pijany 28-letni mieszkaniec Wschowy skakał po samochodzie. W dodatku znieważył policjantów i był agresywny. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty.

W czwartek, 22 października, dyżurny wschowskiej policji dostał informację o tym, że dwóch młodych mężczyzn kręci się przy zaparkowanym na jednym z parkingów osiedlowych pojeździe. Po chwili jeden z nich zaczął kopać samochód i skakać po nim. Starał się również wyrwać antenę.

Mężczyzna był w towarzystwie młodszego kompana. Mężczyźni, widząc reakcje świadków postanowili uciec z miejsca zdarzenia przed przybyciem właściciela uszkodzonego pojazdu i policji. Przybyli na miejsce policjanci oddziałów prewencji zaczęli poszukiwania wandala. Kilka minut później obaj mężczyźni byli już w rękach policjantów.

Agresywny 28–latek, który skakał po aucie, znieważył policjantów używając wobec nich słów wulgarnych i obraźliwych. Trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Był pijany. Wydmuchał niemal 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna stanie przed sądem.

Wobec drugiego z mężczyzn skierowany zostanie wniosek o ukaranie do sądu za zakłócanie ładu i porządku.