Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Pijany kierowca mercedesa jak szalony spychał samochody z drogi. Po pościgu zatrzymała go świebodzińska policja

Podczas pościgu mężczyzna spychał z dogi inne samochody. Grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia oraz dożywotni zakaz prowadzenia.

Świebodzińscy policjanci po pościgu zatrzymali kompletnie pijanego 34-letniego kierowcę mercedesa. Wydmuchał 2,5 promila alkoholu. Podczas pościgu mężczyzna spychał z dogi inne samochody. Grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia oraz dożywotni zakaz prowadzenia.

Świebodzińscy policjanci nocą z poniedziałku na wtorek, 7 listopada, dostali zgłoszenie o pijanym kierującym mercedesem. Skierowany na miejsce patrol, na drodze pomiędzy miejscowościami Świebodzin i Rosin, zauważył mercedesa. Policjanci dali kierowcy sygnały świetlne oraz dźwiękowe do zatrzymania się. Kierujący jednak zaczął uciekać.

Ruszył policyjny pościg. – Kierowca uciekający mercedesem spychał z drogi inne pojazdy i łamał wiele przepisów – mówi asp. Marcin Ruciński, rzecznik policji w Świebodzinie. Policjanci w pewnym momencie wyprzedzili mercedesa i zajechali mu drogę, zmuszając do zatrzymania.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Świebodzin. Pościg za pijanym kierowcą mercedesa

Kierujący próbował jeszcze wycofać, ale funkcjonariusze dobiegli do pojazdu, wyciągnęli go i obezwładnili. Mężczyzna był agresywny. Był tak pijany, że bełkotał. Wydmuchał prawie 2,5 promila alkoholu.

34-latek został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty kierowania po pijanemu i ucieczki policji. Odpowie również za szereg wykroczeń na drodze. Grozi u kara do 5 lat więzienia.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
Pizzeria Roma w Zielonej Górze - poscigi.pl