Toyota Zielona Góra

Pijany kierowca uciekając policji uderzył w drzewo. wydmuchał dwa promile alkoholu

Kierujący jeepem nie zatrzymał się do kontroli drogowej, pomimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania pojazdu, nie reagował i kontynuował dalszą jazdę. Kierujący stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni i uderzył w drzewo. Policjanci zatrzymali 55- letniego mężczyznę, który jak się okazało znajdował się w stanie nietrzeźwości, miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

We wtorek, 23 sierpnia, policjanci z komisariatu w Iłowej w trakcie patrolu miejscowości Gozdnica postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Jeep. Pomimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca nie reagował, przyśpieszył i kontynuował ucieczkę ulicami miasta.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Kierujący w trakcie jazdy stracił panowanie nad pojazdem zjechał z jezdni a następnie uderzył w drzewo. Funkcjonariusze zatrzymali 55-letniego mieszkańca powiatu żarskiego. Policjanci od razu wyczuli od niego woń alkoholu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości, okazało się, że mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.  

Łączna kara jaka grozi za popełnione przestępstwa przez kierującego, czyli niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości wynosi do 5 lat pozbawienia wolności.

Eko pol - Poscigi.pl