Pijany szaleniec pędził trasą S3. Wydmuchał ponad promil alkoholu (FILM)

Pijany kierowca audi jechał po S3 z prędkością aż 192 kilometry na godzinę.

Policjanci z gorzowskiej grupy SPEED na drodze S3 zatrzymali mężczyznę, który jechał aż 192 kilometry na godzinę. Po zatrzymaniu funkcjonariusze wyczuli od kierowcy alkohol. Kierowca audi wydmuchał ponad promil alkoholu.

Policjanci drogówki z grupy SPEED we wtorek, 8 listopada, patrolowali  trasę S3. Przed godziną 10:00 zauważyli szybko jadące audi. Postanowili zmierzyć jego prędkość.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

– Kierujący audi jechał zdecydowanie za szybko. Wideorejestrator wskazał 192 km/h, a to oznaczało zatrzymanie kierowcy do kontroli – mówi kom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik gorzowskiej policji.

Policjanci poinformowali kierującego o wykroczeniu. Przekroczenie prędkości o 72 km/h oznaczało to mandat w wysokości 2,5 tys. zł oraz 15 punktów karnych.

Pijany kierowca audi jechał po S3 z prędkością 192 km/h

Szybko okazało się, że to nie jedyny problem 50-letniego kierowcy audio. Policjanci wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Po chwili 50-latek wydmuchał ponad promil alkoholu.

50-latek został przewieziony do gorzowskiej komendy, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania po pijanemu. – Jego prawo jazdy zostało zatrzymane, a auto odholowane – mówi kom. Jaroszewicz.

50-latek stanie przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia, zakaz prowadzenia na czas nie krótszy niż 3 lata i grzywna do 30 tys. zł.