Toyota Zielona Góra

Płacił znalezioną kartą bankomatową. Usłyszał zarzuty

Policjanci zatrzymali 48-latka, który przy użyciu znalezionej karty płatniczej kilkukrotnie płacił za swoje zakupy i włamywał się na konto bankowe pokrzywdzonej. Mieszkaniec Nowej Soli usłyszał już dziewięć zarzutów. Przyznał się do winy. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat więzienia.

W piątek, (3 lutego) nowosolscy policjanci przyjęli zgłoszenie o przywłaszczeniu karty bankomatowej. Osoba podejrzana posługując się znalezioną kartą bankomatową, dziewięć razy zapłaciła w sklepie za swoje zakupy.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Sprawą szybko i skutecznie zajęli się kryminalni. W wyniku działań operacyjnych i dokładnej analizy zebranych dowodów, funkcjonariusze wytypowali osobę, która może mieć związek z tym przestępstwem.

Mundurowi 6 lutego zatrzymali amatora cudzego mienia. Okazał się nim 48-letni mieszkaniec Nowej Soli. Jest znany nowosolskim policjantom z innych, wcześniejszych kradzieży. W chwili zatrzymania miał ponad promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze przedstawili mu dziewięć zarzutów kradzieży z włamaniem, do których się przyznał.

Za swoje czyny podejrzany odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Toyota Zielona Góra