Policja walczy z zagrożeniem ASF. Zamknięte drogi do zakażonej fermy w Niedoradzu (ZDJĘCIA)

Policjanci pomagają służbom weterynaryjnym przy zwalczaniu afrykańskiego pomoru świń (ASF) na fermie trzody chlewnej w Niedoradzu. Nowosolska policja oraz wojsko na okrągło pilnują dróg dojazdowych do fermy. Dojazd do fermy został zamknięty.

Już od 18 marca nowosolscy policjanci walczą z zagrożeniem afrykańskim pomorem świń (ASF). Na fermie trzody chlewnej w Niedoradzu wykryto ognisko choroby. Codziennie nowosolscy policjanci prewencji, ruchu drogowego, kryminalni przy wsparciu żołnierzy zabezpieczają miejsce ogniska choroby oraz teren przyległy. – Priorytetowym zadaniem służb mundurowych jest niedopuszczenie do rozpowszechnienia się wirusa – mówi st. sierż. Agata Towpik z nowosolskiej policji. Dojazd do fermy został zamknięty.

Od kilku dni w asyście policjantów ruchu drogowego przeprowadzane są konwoje ciężarówek do punktu utylizacji. Policjanci sprawdzają też, żeby nie doszło do nieuprawnionego wywozu trzody chlewnej. – Wszystkie służby biorące udział w akcji dokładają wszelkich starań, aby wszelkie działania przebiegły sprawnie i bezpiecznie – mówi st. sierż. Towpik.